Kamień ogrodowy › łupek, piaskowiec (asortyment)

Łupek

Szczególną zaletą łupku jako surowca jest jego twarda konstrukcja, odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak warunki atmosferyczne oraz ścieranie. Zdolność do dzielenia się wzdłuż naturalnych płaszczyzn łupku ułatwia też jego rozszczepianie. W rękach artysty może się stać prawdziwym dziełem sztuki i niepowtarzalną ozdobą.

Materiał ten jest szeroko stosowany w przemyśle budowlanym do wszystkich rodzajów powierzchni i pomieszczeń, jak również w projektowaniu krajobrazów i ogrodów. Najczęściej używany jest do różnego rodzaju płytek okładzinowych, ścieżek i chodników, elementów architektury wodno-ogrodowej, wszelkiego rodzaju murów i ogrodzeń oraz do elementów zdobniczo-dekoracyjnych. Najbardziej popularna jest powierzchnia naturalna surowca. Niektóre łupki mogą być szlifowane, polerowane czy też szczotkowane.

Oferujemy naszym klientom łupek Warszawa (i jej okolice) w naturalnej postaci, w tym łupek serycytowy, szarogłazowy ścieżkowy, szarogłazowy murowy, kwarcytowy, porfirowy oraz fyllitowy.

Piaskowiec

Jednym z oferowanych przez nas materiałów budowlanych jest piaskowiec. Dzięki swej relatywnie miękkiej i łatwej w obróbce konstrukcji staje się materiałem stosowanym do najbardziej nietypowych rozwiązań w projektowaniu ogrodów, a ze względu na swe walory kolorystyczne jest również coraz bardziej preferowany przez klienta jako element zdobniczy. Oprócz ciepłej atmosfery, jaką tworzy, tchnie też nietuzinkowym luksusem. Jest stosowany do budowy wszelkiego rodzaju ogrodzeń, kominków, okładzin, parapetów, schodów oraz innych konstrukcji tego typu. Znakomicie się nadaje do okładania powierzchni zakrzywionych.

W AP Stone piaskowiec można nabyć w postaci grubych lub cienkich płyt, w zależności od indywidualnego projektu i potrzeb klienta.